Аналіз(Ісаєва Ганна) Мені дуже подобался цій вірш.У ньому відчувається,як сильно Франко преклоняється перед Мадонною,вона для нього-ідеал Всесвітньої краси:"Хто смів сказать, що не богиня ти? Де той безбожник, що без серця дрожі В твоє лице небесне глянуть може, Неткнутий блиском твої красоти?"
В цьому вірші Іван Франко виражає своє захоплення Сикстинською Мадонною. Вона ідеалізована, але в неї людські якості - щирість, доброта. Франко українозував Мадонну Рафаеля. Тому мені цей вірш дуже сподобався.
Своє захоплення Сикстинською Мадонною Іван Франко виказує у цьому чудовому сонеті. І хоча поет не поклоняється небесним богам, він побачив у Мадонні богиню, "райську рожу" та поклоняється їй. Іван Франко реалізував одвічний портрет матері у цьому прекрасному сонеті. Це, безумово, чудове та неповторне творіння Івана Франка.
Захоплення жінкою-матір'ю, безсмертним полотном «Сікстинська мадонна» І. Франка висловив у формі сонета. У Мадонні поет вбачає богиню. Краса Мадонни не казкова, а земна — щира, добра, ніжна. А справжнє мистецтво, яким є картина «Сікстинська мадонна», — вічне.
Спавжнім шедевром є сонет "Сікстинська Мадонна"(1881), викликаний роздумами Франка над однойменною картиною Рафаеля "Сікстинська Мадонна"(1516), на якій поєднано божественне й земне, лик Богородиці з образом босоногої жінки. Внутрвшній рух цього жіночого образу підкреслюється тривожними тінями складок одягу, клубоченням хмар під ногами Мадонни, її задумливим поглядом, здатністю вмить спуститися на землю і водночас залишатися недоступною. Ця багатовимірність і динаміка Рафаелевого образу Мадонни проливає світло і на художню картину сонета Франка, овіяного високим шиллерівським духом: вірою в пермогу краси, невіддільною для поета від добра, а відтак божественного начала. У сонеті Франка жінка втілює красу мистецтва, творче натхнення, музу. Образ жінки багатогранний, він асоціюється з архетипом матері - символ космічного і земного життя, берегинею родючості, смерті й воскресіння. Через символ вічного оновлення земна жінка виростає до образу матері-діви, чистої й непорочної краси.
Сонет (від італійського Sonetto — звучати) — ліричний вірш, який складається з 14 рядків п’ятистопного або шестистопного ямба. Виник сонет в італійській літературі на початку ХІІІ століття. О сонеті «Сікстинська мадонна» : Цю чудову картину Рафаеля Санті I.Франко висловив у формі сонета. У Мадонні поет вбачає богиню, «райську рожу», і, хоч не знайшов для себе богів на небесах, цій — поклониться, як богині. Краса мадонни справжня, прекрасна, щира, добра. Картина «Сікстинська мадонна» — вічна, вона запам'ятається людям на довгі роки, тому що коли читаєш її, зразу малюєш собі картину богині, та це дуже цікаво адже багато людей зображують богиню по своєму, її почуття, її любов, можливо її страждання - це все дуже цікаво коли замислюєшся над цим прекрасним, а коли замислюєшся, щось можливо поміняти у своєму лічному житті, з усього цього і вприває питання людства. Я гадаю що після цього сонету чоловіки зрозуміють як требо відноситися до жінки яку кохаєш, та яка кохає тебе. Як взагалі треба відноситися до жінок, з повагою, як це робить автор у сонеті, як він боготворить жінку, богиню-матір з дитиною на руках. Це дійсно гідно поваги. Мені дуже сподобався цей сонет, це ще один чудовий твір I.Франка. Художні засоби: Тези й антитези, наприклад, "що не богиня ти?" , "Так, ти богиня!" ; епітети "лице небесне" , "райська роже" ; звертання "Так, ти богиня!" ; тропи "I небо і пекло казкою вважати, Та ти й краса твоя - не казка, ні!" , Богів і духів,лиш тебе, богине, Чтить буде вічно - тут, на полотні."
Вірш дуже гарний і розказала ти його також не погано, мені подобається.
ВідповістиВидалитиДаша, добре зробила, молодець. З мелодією на фоні ще чудовіше здається.
Яна, молодець!
ВідповістиВидалитиЗдорово, очень красивое видео, исполнительница стихотворения очень талантлива!:)
ВідповістиВидалитиз музикою дуже не сподобалось, і розказуючи вірш варто було б дотриматись іншої інтонації.. це моя думка..
ВідповістиВидалитиАналіз(Ісаєва Ганна)
ВідповістиВидалитиМені дуже подобался цій вірш.У ньому відчувається,як сильно Франко преклоняється перед Мадонною,вона для нього-ідеал Всесвітньої краси:"Хто смів сказать, що не богиня ти?
Де той безбожник, що без серця дрожі
В твоє лице небесне глянуть може,
Неткнутий блиском твої красоти?"
В цьому вірші Іван Франко виражає своє захоплення Сикстинською Мадонною. Вона ідеалізована, але в неї людські якості - щирість, доброта. Франко українозував Мадонну Рафаеля. Тому мені цей вірш дуже сподобався.
ВідповістиВидалитиСвоє захоплення Сикстинською Мадонною Іван Франко виказує у цьому чудовому сонеті. І хоча поет не поклоняється небесним богам, він побачив у Мадонні богиню, "райську рожу" та поклоняється їй. Іван Франко реалізував одвічний портрет матері у цьому прекрасному сонеті. Це, безумово, чудове та неповторне творіння Івана Франка.
ВідповістиВидалитиЗахоплення жінкою-матір'ю, безсмертним полотном «Сікстинська мадонна» І. Франка висловив у формі сонета. У Мадонні поет вбачає богиню. Краса Мадонни не казкова, а земна — щира, добра, ніжна. А справжнє мистецтво, яким є картина «Сікстинська мадонна», — вічне.
ВідповістиВидалитиСпавжнім шедевром є сонет "Сікстинська Мадонна"(1881), викликаний роздумами Франка над однойменною картиною Рафаеля "Сікстинська Мадонна"(1516), на якій поєднано божественне й земне, лик Богородиці з образом босоногої жінки. Внутрвшній рух цього жіночого образу підкреслюється тривожними тінями складок одягу, клубоченням хмар під ногами Мадонни, її задумливим поглядом, здатністю вмить спуститися на землю і водночас залишатися недоступною. Ця багатовимірність і динаміка Рафаелевого образу Мадонни проливає світло і на художню картину сонета Франка, овіяного високим шиллерівським духом: вірою в пермогу краси, невіддільною для поета від добра, а відтак божественного начала.
ВідповістиВидалитиУ сонеті Франка жінка втілює красу мистецтва, творче натхнення, музу. Образ жінки багатогранний, він асоціюється з архетипом матері - символ космічного і земного життя, берегинею родючості, смерті й воскресіння. Через символ вічного оновлення земна жінка виростає до образу матері-діви, чистої й непорочної краси.
Сонет (від італійського Sonetto — звучати) — ліричний вірш, який складається з 14 рядків п’ятистопного або шестистопного ямба. Виник сонет в італійській літературі на початку ХІІІ століття.
ВідповістиВидалитиО сонеті «Сікстинська мадонна» :
Цю чудову картину Рафаеля Санті I.Франко висловив у формі сонета. У Мадонні поет вбачає богиню, «райську рожу», і, хоч не знайшов для себе богів на небесах, цій — поклониться, як богині. Краса мадонни справжня, прекрасна, щира, добра. Картина «Сікстинська мадонна» — вічна, вона запам'ятається людям на довгі роки, тому що коли читаєш її, зразу малюєш собі картину богині, та це дуже цікаво адже багато людей зображують богиню по своєму, її почуття, її любов, можливо її страждання - це все дуже цікаво коли замислюєшся над цим прекрасним, а коли замислюєшся, щось можливо поміняти у своєму лічному житті, з усього цього і вприває питання людства. Я гадаю що після цього сонету чоловіки зрозуміють як требо відноситися до жінки яку кохаєш, та яка кохає тебе. Як взагалі треба відноситися до жінок, з повагою, як це робить автор у сонеті, як він боготворить жінку, богиню-матір з дитиною на руках. Це дійсно гідно поваги. Мені дуже сподобався цей сонет, це ще один чудовий твір I.Франка.
Художні засоби:
Тези й антитези, наприклад, "що не богиня ти?" , "Так, ти богиня!" ; епітети "лице небесне" , "райська роже" ; звертання "Так, ти богиня!" ; тропи
"I небо і пекло казкою вважати,
Та ти й краса твоя - не казка, ні!" ,
Богів і духів,лиш тебе, богине,
Чтить буде вічно - тут, на полотні."
неправильний аналіз, тропи=художні засоби
ВидалитиУгааааааааааааааааар ахахааххааххаахаахаахх
ВідповістиВидалитидуже гарний вірш, але виконавиця допустила багато помилок: неправильно підібрана інтонація, логічний наголос, і особливо темп
ВідповістиВидалититак я з вами годен особливо з точки зору педагога
ВідповістиВидалити